Jaką metodę wybrać? Haft czy nadruk DTG ?

Haft komputerowy vs. druk DTG

nadruk cyfrowy techniką DTG z motywem Lwa Dj'aBardzo często otrzymujemy od naszych klientów pytania, dotyczące wyboru najlepszej metody znakowania. Wątpliwości dotyczą najczęściej dwóch technik – DTG oraz haftu komputerowego. Czy metody te mogą być stosowane zamiennie? Jakie mają plusy i minusy? Do jakich rodzajów projektów i odzieży należy stosować jedną lub drugą technikę?

DTG to technika druku bezpośredniego, wykonywanego przy użyciu specjalnych farb na tkaninach bawełnianych, najczęściej cienkich. T-shirt z nadrukiem DTG to najczęściej wybierany produkt dla tego zdobienia. Pozwala uzyskać wyraźny nadruk na dużej powierzchni, zapewniając jednocześnie konkurencyjną cenę dla każdej wielkości nakładu. DTG doskonale sprawdza się przy tkaninach gładkich, bez faktury, nie prążkowanych – czyli takich, z jakich powstają koszulki damskie i męskie. Druk DTG charakteryzuje się dużą rozdzielczością, dzięki czemu można przy jego pomocy realizować nadruki zawierające grafiki, jak i napisy. Każdy z tych elementów będzie widoczny.

Haft dla firmy Infernal fireshowHaft komputerowy stosuje się do znakowania na mniejszych powierzchniach, wykorzystując go np. do wykonania logotypu lub napisu. Ograniczenia technologiczne sprawiają, że min. wysokość liter nie powinna być mniejsza niż 10 mm ponieważ będą nieczytelne. Haft komputerowy to znakowanie mechaniczne, które powinno być wykonywane na tekstyliach o wysokiej gramaturze. Zupełnie inaczej niż DTG. Polar z haftem lub sportowa bluza – te ubrania bardzo dobrze nadają się pod trwałe zdobienie haftem komputerowym. Inne produkty, które również mogą być wykorzystywane w tej metodzie to czapeczki lub ręczniki, a więc przedmioty o nieregularnych kształtach oraz nie idealnie gładkiej powierzchni, której wymaga technika druku bezpośredniego DTG.

Comments are closed

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial