Najtrwalsza metoda znakowania !

Dlaczego haft jest nazywany najtrwalszą metodą znakowania?

Znakowanie fartucha kuchennegoW odróżnieniu od innych metod zdobienia odzieży, takich jak np. sitodruk, haft jest trwale połączony z tkaniną. Proces realizacji haftu odbywa się poprzez wykonanie serii wkłuć igieł z nićmi, w taki sposób aby ścieg odwzorował projekt zdobienia. Mechaniczne połączenie nici z materiałem bluzy lub koszulki sprawia, że całe zdobienie jest trwałe, elastyczne, podaje się ruchowi tkaniny i nie grozi mu kruszenie pod wpływem promieni słonecznych.

Nadruki na odzieży narażone są na kontakt z wodą, detergentami i wysokimi temperaturami. Po kilku lub kilkunastu praniach, zdobienie sitodrukiem może nosić wyraźne ślady zużycie. Spłowiałe kolory, pęknięcia na powierzchni czy utrata czytelności. W hafcie komputerowym takie niebezpieczeństwa nie istnieją. Kształt projektu został odwzorowany mechaniczne, starannym ułożeniem pojedynczych nici. Uszkodzenie takiego znakowania może nastąpić również tylko w sposób mechaniczny i celowy, np. poprzez przecięcie haftu. Tego oczywiście nikt nie zamierza wykonywać na swoich ubraniach.

Warto również poruszyć kwestię utraty kolorów. W klasycznych nadrukach farbami, może to być powodowane promieniowanie UV i wyżej wspomnianym pranie. Nici do haftu komputerowego to najwyższej jakości produkty, charakteryzujące się wytrzymałością mechaniczną i odpornością na utratę kolorów. Oczywiście, nie zaleca się do tak znakowanej odzieży stosowania wybielaczy lub innych agresywnych detergentów.

Comments are closed

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial