Haft na koszulce t-shirt

Jak to jest z haftami na koszulkach t-shirt ?

Haft komputerowy jest trwałą metodą znakowania, wyróżniającą się bardzo dużą estetyką na niemal każdym rodzaju odzieży. Są jednak pewne sytuacje, kiedy nie zaleca się tej metody znakowania dla niektórych rodzajów ubrań. Do tego grona zaliczają się koszulki t-shirt. Dlaczego haft komputerowy nie jest polecany? Przypomnijmy, że proces produkcji znakowania haftem, polega na wkłuciu w materiał nici, bardzo gęsto ułożonych obok siebie. Im większa powierzchnia znakowania, tym większa waga haftu. Prowadzi to do sytuacji, że stosunkowo cienki materiał, z którego wykonuje się koszulki t-shirt, będzie się zapadać lub zwisać, powodując marszczenie się koszulki i jej nieestetyczne układanie.

Haft zDrona.tv na bluzie męskiejDla koszulek t-shirt zaleca się nadruk innymi metodami, np. DTG, sitodruk lub folie flex czy flock. Umożliwiają one wykonanie równie ładnych i kolorowych nadruków, przy czym nie powodują one dodatkowego obciążenia materiału. Jeżeli są Państwo zdecydowani na to, aby zdobienie wykonać właśnie przy użyciu haftu komputerowego, zalecamy wybór odzieży z grubszych tkanin. Są to między innymi koszulki polo, polary, bluzy i wiele innych tekstylnych akcesoriów, które są w naszej ofercie – czapeczki lub ręczniki.

Koszulki t-shirt z nadrukiem, są jednym z najszybciej zużywających się elementów odzieży. Często noszone i prane, z czasem ulegają rozciągnięciu oraz są narażone na uszkodzenia mechaniczne. W tym przypadku trwałość haftu może znacząco przewyższać trwałość koszulki – co niestety nie będzie wystarczającym powodem, do jej dalszego użytkowania. Warto zatem przy wyborze tej odzieży, dopasować do niej nadruk jedną z wyżej wymienionych, polecanych metod.

Comments are closed

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial