Jaka jest minimalna wielkość haftu komputerowego ?

Haft komputerowy czerwonych róż
Projektując nadruki pod haft komputerowy, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Najważniejsza z nich mówi, że najlepszy efekt haftu uzyskamy dla dużych elementów. Unikać zatem należy w projekcie cienkich linii lub liter, których wysokość jest mniejsza niż 1 cm. Im mniejszy jest zaprojektowany element, tym mniejszy fragment nici będzie widoczny na zewnętrznej stronie materiału, a wkłucia będą znajdować się w niewielkiej odległości od siebie. Może to powodować zapadanie się materiału, skutkując nieestetycznym wyglądem odzieży.
Jeśli chodzi o dostępną powierzchnię pod wykonanie haftu, to znakowanie może mieć dowolne rozmiary. Pamiętajmy jednak o estetyce całego produktu – zbyt duże znakowanie wcale nie jest ciekawe i może utrudniać odczytanie jego zawartości. Dobry smak i intuicja – to najlepsze drogowskazy, którymi warto się kierować podczas projektowania haftu komputerowego. Koszulka polo z haftem posiada najlepsze miejsce pod znakowanie na wysokości piersi. Podobnie jest wtedy, kiedy chcą Państwo zamówić polar z haftem komputerowym. W oby przypadkach znakowanie może być wykonane również na plecach, także zapewniając bardzo dobrą czytelność nadruku.
Pomimo że możliwości techniczne haftu są bardzo duże, również nie powinniśmy stosować nadmiernej ilości kolorów w projekcie. Mogą się one zlewać ze sobą, utrudniając odczytanie nadruku. Najciekawszy efekt można uzyskać wtedy, kiedy zastosowane są nici w kolorze kontrastującym z kolorem tła. Na przykład na ciemnym materiale koszulki, bardzo dobrze prezentuje się haft komputerowy w kolorze białym lub żółtym. Analogicznie, dla jasnych materiałów stosować warto ciemniejsze kolory nici w hafcie komputerowym.

Comments are closed

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial