Folia Flex i Flock

Nadruki na odzieży, zawierające niewielkie detale, wymagają stosowania odpowiednich technik znakowania. Jedną z nich są folie flex i flock, zalecane do każdego typu tekstyliów. W naszej firmie wykonujemy nadruki flock i flex na takich produktach jak: czapeczki, kurtki, koszulki t-shirt i koszulki polo, a także na bluzach, ręcznikach, bieliźnie i maskotkach. Nadruki flock wyróżniają się bardzo dużą trwałością, są elastycznie, odporne na częste pranie.

czapka z nadrukiem

Znakowanie folią flex i flock – jak to jest zrobione?

Jak wykonuje się nadruki flock i flex na koszulkach i nie tylko? Pierwszym etapem jest przygotowanie projektu graficznego w programie komputerowym. Jeśli projekt składa się z kilku kolorów, to rozdziela się ja na poszczególne warstwy, a następnie każda warstwa jest wycinana laserowo z folii, której kolor odpowiada kolorowi w projekcie. Wycięte z folii elementy są następnie przy pomocy wysokiej temperatury wprasowywane w tkaninę, trwale się z nią wiążąc. W zależności od rodzaju użytej folii, znakowanie może mieć gładką powierzchnię – flex lub z delikatnym meszkiem – flock.

Zalety znakowania folią flex/flock

Jedną z największych zalet, jakie posiadają znakowania foliami flex i flock jest łatwość ich wykonywania, brak przygotowalni oraz możliwość realizacji nawet pojedynczych nakładów. To wszystko sprawia, że każdy z Państwa może zamówić koszulki z nadrukiem flock i flex, nie przejmując się kosztami i koniecznością spełnienia wymagań ilościowych. Zdobienia flock i flex nie nadają się do wykonywania projektów z wieloma drobnymi elementami, np. bardzo cienkimi liniami, które podczas wybierania mogą się urwać.